Som ofta i fototriss sammanhang kan det tydas på många olika sätt.
Rörelser i form av företag finns det gott om i familjen. Mannen och alla tre sönerna är på olika sätt företagare.
Mannens rörelser handlar mestadels om maskiner av olika slag.
Vågrörelser på Teneriffa.
och till sist fredagskvällarnas rörelsenöje, spinning med bästa gänget.
Tänk vad spinning kan vara roligt med rätt sällskap.
För fler tolkningar på rörelse, besök Fototriss
Fart o fläkt i alla dina bilder där vattenbilden får en guldstjärna av mig tätt följd av mannen med den glada minen 🙂
Härliga och fina bilder!
Snyggt trissat!
Ha en bra dag!
Fin triss – och speciellt den muntra rörelsen i sista bilden. Är han på väg att köra om kanske?
Varierad triss med mkt rörelse! Gillar vågbilden!
Nog tycker jag att första bilden är värd att kommentera. Det är nämligen så att jag tycker maskiner och maskiner i arbete är riktigt fint att fota. Lite kultur så att säga som man gärna glömmer.
Tänk så många gamla maskiner och veteranbilar som fotas och lovordas medan nya maskiner kanske inte ses som värda att fotas. Det gäller naturligtvis inte alldeles nya bilar som ju omhuldas på ett speciellt sätt.
Fint alltså att nya grävmaskinen kom med i din triss. Snyggt!!
Kul grepp om rörelser. Har en kompis Johan som skulle bli helt galen av första bilden. Han älskar maskiner. Själv går jag i spinn på vågbilden o den glada minen på den spinnande mannen.