Sol

Igår firade vi grannen Jannes 75 års dag. Lite bubbel på altanen, middag på mysig reataurang och sist musik på en pub. Tror att jubilaren var nöjd.

Jag jobbar för att komma ner i samma avslappnade läge som Stefan vart sedan vi lämnade Sverige. Vi är lite olika där, han kopplar av direkt medan det tar lite tid för mig. Men vi har det gott o tankarna på omorganisationen på jobbet börjar luckras upp i mitt medvetande.

Vi har ett mål och det är minst 10 000 steg om dagen. Hittills går det bra. Trappträning till pool o frukost 40, till receptionen 96 och så 20 till gatan ovanför😊 Där kommer mitt kontrollbehov😊

Vädret är fint även idag så nu blir det solsängsläge med bok i öronen. Älskar verkligen talböcker, så smidigt.

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s